Κορυφαία πληρώματα από όλο τον κόσμο στον αγώνα AEGEAN 600 - Φωτορεπορτάζ του Βαγγέλη Ρασσιά
Το σκάφος Black Pearl με κυβερνήτη τον Stefan Jentsch από τη Γερμανία έγραψε το όνομά του στη λίστα των νικητών της διεθνούς ιστιοπλοϊκής διοργάνωσης AEGEAN 600. H αυλαία έπεσε το βράδυ του Σαββάτου με την τελετή απονομής επάθλων στο Τεχνολογικό Πάρκο Λαυρίου. Καλύτερη εμφάνιση από τα ελληνικά πληρώματα που μετείχαν στον αγώνα, πραγματοποίησε το AIOLOS του Γιώργου Προκοπίου που κατέκτησε την κορυφή στα σκάφη MAXI.